W związku z pismem Wicemarszałka Województwa Małopolskiego Pana Józefa Gawrona zwracamy się z prośbą o zgłaszanie się do Urzędu Gminy w Racławicach, w celu wypełnienia deklaracji, osoby, które:

- ogrzewają tunele foliowe oraz szklarnie

- posiadają wędzarnie, lub

- posiadają piece do tradycyjnego wypieku chleba.

Zgłoszenia należy dokonać do dnia 5 listopada 2021r. do godziny 15.00

Poniżej załączamy w/w pismo Wicemarszałka.

Szanowni Państwo,

Uprzejmie informuję, że Województwo Małopolskie podjęło współpracę z jednostką Akademii Górniczo-Hutniczej - Instytutem Zrównoważonej Energii „Miękinia” Sp. z o.o. w zakresie przeprowadzenia analizy technologicznych możliwości dostosowania do wymagań uchwał antysmogowych ogrzewania tuneli foliowych, szklarni, wędzarni oraz tradycyjnego wypieku chleba.

Jednym z elementów analizy jest oszacowanie ilości tradycyjnych wędzarni i pieców do wypieku chleba oraz ilości i powierzchni upraw pod szklarniami i osłonami w Małopolsce. Zwracam się do Państwa z prośbą o współpracę i przekazanie informacji o takich instalacjach na obszarze Państwa gmin. Proszę o uzupełnienie ankiety dostępnej pod linkiem:

https://tiny.pl/9961c do dnia

5 listopada 2021 roku.

Osobą do kontaktu ze strony Urzędu Marszałkowskiego jest: Pan Andrzej Gniewkowski,

mail: Andrzej.Gniewkowski@umwm.malopolska.pl, tel: 12 630 3116, osobą do kontaktu ze strony Instytutu jest Pani Paulina Smaczna-Żmuda mail:

p.smaczna@instytutmiekinia.pl,

tel: 12 617 2347.

Z poważaniem,

Józef Gawron

Wicemarszałek Województwa Małopolskiego