Informacja o zakończeniu realizacji projektów dofinansowanie ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Wójt gminy Racławice informuje o zakończeniu realizacji dwóch projektów:

  • Odnowienie mogiły poległych w Bitwie pod Racławicami      

2. Odnowienie tablicy upamiętniającej Bitwę Racławicką na Kopcu Kościuszki w Janowiczach wraz z zagospodarowaniem terenu.

            Zadania te wykonane w ramach programu Wspieranie opieki and miejscami pamięci i trwałymi upamiętnieniami w kraju zostały dofinansowane ze  środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w kwocie: 10 000,00 zł na pierwsze zadanie oraz 15 223,79 zł na zadania drugie.

            W ramach zadania Odnowienie mogiły poległych w Bitwie pod Racławicami  został odnowiony kształt mogiły a w celu poprawy jej estetyki została obsadzona roślinami zadarniającymi. Teren mogiły został wydzielony ozdobnymi słupkami połączonymi łańcuchem. Wyremontowano i poszerzono również postument pod tablicą.

Zdjęcia przed realizacją

Zdjęcia po realizacji

            W ramach zadania Odnowienie tablicy upamiętniającej Bitwę Racławicką na Kopcu Kościuszki w Janowiczach wraz z zagospodarowaniem terenu została wymieniona tablica pamiątkowa, którą osadzono na nowo wybudowanym postumencie. Wykonano również utwardzenie kostką brukową odcinka istniejącej ścieżki przed tablicą.

            W celu popularyzowania i poszerzania wiedzy na temat wydarzeń historycznych związanych z tym miejscem opracowano i wykonano książeczki do kolorowania, puzzle oraz torby jutowe.

Zdjęcia przed realizacją

Zdjęcia po realizacjiMamy zaszczyt poinformować, że w dniu 26.10.2017r. została podpisana umowa z wykonawcą robót dwóch projektów: Odnowienie mogiły poległych w Bitwie pod Racławicami oraz Odnowienie tablicy upamiętniającej Bitwę Racławicką na Kopcu Kościuszki w Janowiczach wraz z zagospodarowaniem terenu.

            Zadania te realizowane będą w ramach programu Wspieranie opieki and miejscami pamięci i trwałymi upamiętnieniami w kraju i są dofinansowane ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Termin zakończenia prac określony jest na dzień 10.12.2017r.

 

Zdjęcia z przebiegu prac


Mamy zaszczyt poinformować, iż gmina Racławice otrzymała dofinansowanie ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego na realizację dwóch projektów: Odnowienie mogiły poległych w Bitwie pod Racławicami  oraz Odnowienie tablicy upamiętniającej Bitwę Racławicką na Kopcu Kościuszki w Janowiczach wraz z zagospodarowaniem terenu.

            Zadania te realizowane będą w ramach programu Wspieranie opieki and miejscami pamięci i trwałymi upamiętnieniami w kraju.

            Na wykonanie ww. projektów Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego przyznał środki finansowe pochodzące z Funduszu Promocji Kultury w kwocie: 10 000,00 zł na pierwsze zadanie oraz 15 430,00 zł na zadania drugie.