W niedzielę 10 lipca 2022 r. pod racławickim kopcem na miłośników owczarków niemieckich i koni czekało wiele atrakcji. Tego dnia odbyła się II Krajowa Wystawa Owczarków Niemieckich oraz I Zjazd Miłośników Koni.

Zjazd Miłośników Koni rozpoczął się spotkaniem uczestników na Błoniach Racławickich, gdzie uformowana została barwna kolumna złożona z jeźdźców i pojazdów zaprzęgowych. Z Błoń Racławickich przejechała ona ulicami Racławic do drogi wojewódzkiej i powróciła na błonie, gdzie odbyła się zasadnicza część Zjadu. Na początku licznie zgromadzonej publiczności zaprezentowali się kolejno wszyscy uczestnicy Zjazdu, a następnie odbyły się poszczególne konkurencje w powożeniu. Konkurencji było cztery i wygrali w nich poszczególni uczestnicy:

Powożący/Luzak

Konie

Konkurencja - Konie duże – single

Katarzyna Żmuda/Damian Szeleść

Branka

Konkurencja – Małe konie – pary

Łukasz Panek/Gabriela Madej

Irys, Hassan

Konkurencja Duże konie – single tradycyjne

Dariusz Bil/Patrycja Miszczak

Wać Pan, Aramis

Konkurencja Duże konie – Pary

Paweł Pełka/Greta Pełka

Ringo,Flores

Wszystkim konkurencjom sędziowała Komisja w składzie: Pani Teresa Pracuch Dyrektor MZHK w Krakowie, Pan Wojciech Ścisłowicz Gospodarz toru, Jósef Matlon, Michał Mamak.

Za organizację imprezy dziękujemy:

Małopolskiemu Związkowi Hodowli Koni w Krakowie

Pawłowi i Grecie Pełkom – Pełka Twins

Tomaszowi i Patrycji Pełkom – Pełka Twins

Krystianowi i Magdalenie Noconiom – Stajnia Krystek

Dariuszowi Bilowi- Stajnia Bila

W tym samym czasie odbywała się także II Krajowa Wystawa Owczarków Niemieckich w której wzięło udział ponad 40 psów, uczestnicząc także w wielu konkurencjach.

Za organizację Wystawy dziękujemy bardzo Państwu Krzysztofowi i Angelice Walczak DOG MASTER Hodowla Owczarków Niemieckich Długowłosych a także Panu Waldemarowi Pyplacz Prezesowi ONFANCLUB jak też wszystkim innym organizatorom i uczestnikom, który przyczynili się do organizacji tej imprezy.

Za uświetnienie imprezy dobrym jedzonkiem dziękujemy KGW z terenu nasze gminy: KGW Kościejów, KGW Góry Miechowskie oraz KGW Górka Kościejowska. Za pomoc w utrzymaniu porządku ukłony dla Pań i PanówPolicjantów z Komendy Powiatowej Policji
w Miechowie.

Do zobaczenia za rok!